ALLFIX - Podkladové a rozširovacie profily

Nová generácia podkladových profilov (štandardné rámové profily)

Vďaka nášmu podkladovému profilu ALLFIX vyrobenému z konštrukčných tepelno-izolačných dosiek Phonotherm® 200 alebo Kerdyn ™ Green GFR, ktoré tvoria základ našich profilov, môžete pri zabudovaní výplňových konštrukcií výrazne optimalizovať tepelné mosty. S podkladovými profilmi ALLFIX splníte požadované parametre súčiniteľa prestupu tepla pre okná platné až od roku 2021. Optimalizovaná izotermická krivka znamená, že kondenzácia vody a tvorba plesní sa stanú minulosťou.

Kombináciou štandardných výšok z našej rady profilov alebo kombináciou požadovaných výšok špecifických pre zákazníka je možné flexibilne reagovať na akúkoľvek podlahovú konštrukciu s akoukoľvek výškou. Jednotlivé moduly môžu byť vyrobené v jednom kuse alebo sú zlepené a zoskrutkované, takže zo statického hľadiska je výsledkom monolitický systém bez vnútorných kĺbov. To výrazne zlepšuje tuhosť celého systému. Profily je potrebné zaistiť oceľovými uholníkmi - pokiaľ možno na interiérovej strane stavby.

S profilom ALLFIX dosiahnete tiež významné zlepšenie pri upevňovaní parapetu vďaka vyšším hodnotám na vytiahnutie skrutiek ako pri štandardných profiloch z PVC. Zlepením profilov k rámom alebo prahom otvorových konštrukcií dosiahnete vynikajúcu stabilitu a tesnosť. Použitím profilov ALLFIX získate stabilnú, prispôsobiteľnú, vodotesnú a vysoko izolovanú konštrukciu pre dvere alebo okná s dokonalými fyzikálnymi vlastnosťami. Ťahanie alebo tlačenie zostavy s podkladovým profilom vo výrobe alebo na stavbe je možné. Ak máte vlastný okenný systém alebo potrebujete tepelne optimalizovaný profil pre novo vyvinutý systém, radi ho spolu s Vami vyvinieme.

PODKLADOVÉ PROFILY

Podkladový profil KERDYN

Podkladový profil PHONOTHERM

ROZŠIROVACIE PROFILY

Flexibilné výšky profilov pre Vaše konštrukcie zabudované vo výške podlahy

Rozširovací profil PHONOTHERM

PROFILY PRE ZDVIŽNO-POSUVNÉ SYSTÉMY

Aby sa zabezpečila trvalá funkcia, tak posuvné dverové systémy vyžadujú stabilnú, izolovanú, vzduchotesnú a vodotesnú prahovú spodnú konštrukciu. V kombinácii s izolačnými profilmi z našich dosiek a dosiek XPS získate systém na báze sendvičovej konštrukcie, ktorý ponúka hladké a bezproblémové fungovanie a zaručuje vysoko izolovanú prahovú konštrukciu. Modulárna konštrukcia znamená, že môže byť namontovaná a pripevnená pred dodaním otvorovej konštrukcie. Úspora hmotnosti uľahčuje prácu a zabraňuje poškodeniu.

Podkladový profil pod zdvižno-posuvný systém KERDYN

Podkladový profil pod zdvižno-posuvný systém PHONOTHERM

PERFEKTNÁ KOMBINÁCIA METERIÁLOV PRE VÁŠ STAVEBNÝ PROJEKT

V závislosti od potrebnej nosnosti vašej otvorovej konštrukcie, vizuálnych požiadaviek a ďalších technických požiadaviek, ponúkame optimálnu kombináciu materiálov pre váš izolačný podkladový profil spolu s výkresmi geometrie. Pre spoľahlivú inštaláciu dverí a okien umožňujú produkty nášho modulárneho systému ďalšie možnosti: napr. spojovacie profily, podparapetné profily, podklad pod vodiace lišty žalúzii a roliet, podložky pre prekotvenia do fasády.

PRE KAŽDÚ GEOMETRIU PROFILU

Geometriu profilu určujeme prispôsobením podkladového profilu podľa požiadaviek vášho profilu dverí alebo okna. S naším profilovým obrábacím centrom dokážeme vyhovieť takmer každej individuálnej požiadavke. Dĺžka profilov do 3000 mm vie byť dodávaná v jednom kuse, kratšie kusy podľa požiadavky, alebo v štandardizovaných rozmeroch 1200 mm alebo 2400 mm, dlhšie kusy sa pripravia podľa požiadavky a to buď cez rybinový spoj alebo spoj pero/drážka (dodávané v rozloženom stave). Možnosť balenia a značenia profilov (balíkov) podľa požiadavky zákazníka.

ĎALŠIE DÔVODY PRE VOĽBU NAŠICH PROFILOV

Žiadna hniloba a pleseň v oblasti podkladových profilov v prípade prenikania vlhkosti. Profily si zachovávajú svoje technické vlastnosti aj po dlhodobom vystavení vlhkosti. Veľký počet skúšok s bežnými tesniacimi a lepiacimi systémami preukázali dobrú kompatibilitu, taktiež tesniace a lepiace systémy na báze rozpúšťadiel nepoškodzujú vlastnosti profilov ani použité tesnenie. Vďaka stálej vysokej pevnosti materiálov existuje možnosť skrutkovania a lepenia v každej úrovni. Variant vyrobený z Kerdyn ™ Green FR umožňuje ľahké a málo prašné spracovanie komponentov v dielni alebo na stavenisku. Pri použití okenného tesniaceho ISO3 systému pások a fólií vzniká ideálne utesnená konštrukcia s dlhou životnosťou.

  • Optimálna izotermická krivka
  • Súčiniteľ prestupu tepla (Uw= 0,85 W/m2.K) pre okná platný od roku 2021 (v závislosti od šírky profilu)
  • Žiadna tvorba plesní
  • Žiadne tepelné mosty
  • Optimalizovaná difúzia vodnej pary (v závislosti od verzie)
  • Žiadna kondenzácia
  • Dobrá zvuková izolácia (v závislosti od prevedenia)
  • Vysoká pevnosť a možnosť zaťaženia
  • Spracovaných viac ako 120 rôznych typov profilov pre rôzne typy rámov a prahov
ZÁKLADNÉ PARAMETRE VSTUPNÝCH MATERIÁLOV NA VÝROBU
VYBERTE SI Z NAŠEJ PONUKY ŠTANDARDNÝCH PROFILOV (aktuálne viac než 130 typov), ALEBO SI NAVRHNITE A NECHAJTE VYROBIŤ VLASTNÝ PODKLADOVÝ PROFIL NA MIERU.
Kliknutím na „Prijať všetko“ súhlasíte s tým, že môžeme o vás zhromažďovať informácie na rôzne účely vrátane: Funkcionality, Štatistiky a Marketingu