Vitajte!

ALLFIX - Podkladové a rozširovacie profily

Nová generácia podkladových profilov (štandardné rámové profily)

Vďaka nášmu podkladovému profilu ALLFIX vyrobenému z konštrukčných tepelno-izolačných dosiek Phonotherm® 200 alebo Kerdyn ™ Green GFR, ktoré tvoria základ našich profilov, môžete pri zabudovaní výplňových konštrukcií výrazne optimalizovať tepelné mosty. S podkladovými profilmi ALLFIX splníte požadované parametre súčiniteľa prestupu tepla pre okná platné až od roku 2021. Optimalizovaná izotermická krivka znamená, že kondenzácia vody a tvorba plesní sa stanú minulosťou.

Tepelno-izolačný profil ALLFIX


Kombináciou štandardných výšok z našej rady profilov alebo kombináciou požadovaných výšok špecifických pre zákazníka je možné flexibilne reagovať na akúkoľvek podlahovú konštrukciu s akoukoľvek výškou. Jednotlivé moduly môžu byť vyrobené v jednom kuse alebo sú zlepené a zoskrutkované, takže zo statického hľadiska je výsledkom monolitický systém bez vnútorných kĺbov. To výrazne zlepšuje tuhosť celého systému. Profily je potrebné zaistiť oceľovými uholníkmi - pokiaľ možno na interiérovej strane stavby.

Allfix - dopyt
S profilom ALLFIX dosiahnete tiež významné zlepšenie pri upevňovaní parapetu vďaka vyšším hodnotám na vytiahnutie skrutiek ako pri štandardných profiloch z PVC. Zlepením profilov k rámom alebo prahom otvorových konštrukcií dosiahnete vynikajúcu stabilitu a tesnosť. Použitím profilov ALLFIX získate stabilnú, prispôsobiteľnú, vodotesnú a vysoko izolovanú konštrukciu pre dvere alebo okná s dokonalými fyzikálnymi vlastnosťami. Ťahanie alebo tlačenie zostavy s podkladovým profilom vo výrobe alebo na stavbe je možné. Ak máte vlastný okenný systém alebo potrebujete tepelne optimalizovaný profil pre novo vyvinutý systém, radi ho spolu s vami vyvinieme.

Podkladový profil KERDYN Podkladový profil PHONOTHERM
Podkladový profil KERDYN Podkladový profil PHONOTHERM

Flexibilné výšky profilov pre vaše konštrukcie zabudované vo výške podlahy (rozširovacie profily)

Rozširovací profil PHONOTHERM
Rozširovací profil PHONOTHERM

Profily pre zdvižno-posuvné systémy

Aby sa zabezpečila trvalá funkcia, tak posuvné dverové systémy vyžadujú stabilnú, izolovanú, vzduchotesnú a vodotesnú prahovú spodnú konštrukciu. V kombinácii s izolačnými profilmi z našich dosiek a dosiek XPS získate systém na báze sendvičovej konštrukcie, ktorý ponúka hladké a bezproblémové fungovanie a zaručuje vysoko izolovanú prahovú konštrukciu. Modulárna konštrukcia znamená, že môže byť namontovaná a pripevnená pred dodaním otvorovej konštrukcie. Úspora hmotnosti uľahčuje prácu a zabraňuje poškodeniu.

Podkladový profil pod zdvižno-posuvný systém KERDYN Podkladový profil pod zdvižno-posuvný systém sendvičovej konštrukcie PHONOTHERM a XPS
Podkladový profil pod zdvižno-posuvný systém KERDYN Podkladový profil pod zdvižno-posuvný systém sendvičovej konštrukcie PHONOTHERM a XPS

Perfektná kombinácia materiálov pre váš stavebný projekt

V závislosti od potrebnej nosnosti vašej otvorovej konštrukcie, vizuálnych požiadaviek a ďalších technických požiadaviek, ponúkame optimálnu kombináciu materiálov pre váš izolačný podkladový profil spolu s výkresmi geometrie. Pre spoľahlivú inštaláciu dverí a okien umožňujú produkty nášho modulárneho systému ďalšie možnosti: napr. spojovacie profily, podparapetné profily, podklad pod vodiace lišty žalúzii a roliet, podložky pre prekotvenia do fasády.

Príklad výkresovej dokumentácie k podkladovým profilom
 

Pre každú geometriu profilu

Geometriu profilu určujeme prispôsobením podkladového profilu podľa požiadaviek vášho profilu dverí alebo okna. S naším profilovým obrábacím centrom dokážeme vyhovieť takmer každej individuálnej požiadavke. Dĺžka profilov do 3000 mm vie byť dodávaná v jednom kuse, kratšie kusy podľa požiadavky, alebo v štandardizovaných rozmeroch 1200 mm alebo 2400 mm, dlhšie kusy sa pripravia podľa požiadavky a to buď cez rybinový spoj alebo spoj pero/drážka (dodávané v rozloženom stave). Možnosť balenia a značenia profilov (balíkov) podľa požiadavky zákazníka.

Profil na mieru - Dopyt

Ďalšie dôvody pre voľbu našich profilov

Žiadna hniloba a pleseň v oblasti podkladových profilov v prípade prenikania vlhkosti. Profily si zachovávajú svoje technické vlastnosti aj po dlhodobom vystavení vlhkosti. Veľký počet skúšok s bežnými tesniacimi a lepiacimi systémami preukázali dobrú kompatibilitu, taktiež tesniace a lepiace systémy na báze rozpúšťadiel nepoškodzujú vlastnosti profilov ani použité tesnenie. Vďaka stálej vysokej pevnosti materiálov existuje možnosť skrutkovania a lepenia v každej úrovni. Variant vyrobený z Kerdyn ™ Green FR umožňuje ľahké a málo prašné spracovanie komponentov v dielni alebo na stavenisku. Pri použití okenného tesniaceho ISO3 systému pások a fólií vzniká ideálne utesnená konštrukcia s dlhou životnosťou.

 • Optimálna izotermická krivka
 • Súčiniteľ prestupu tepla (Uw= 0,85 W/m2.K) pre okná platný od roku 2021 (v závislosti od šírky profilu)
 • Žiadna tvorba plesní
 • Žiadne tepelné mosty
 • Optimalizovaná difúzia vodnej pary (v závislosti od verzie)
 • Žiadna kondenzácia
 • Dobrá zvuková izolácia (v závislosti od prevedenia)
 • Vysoká pevnosť a možnosť zaťaženia
 • Spracovaných viac ako 120 rôznych typov profilov pre rôzne typy rámov a prahov

 

Základné parametre vstupných materiálov na výrobu profilov ALLFIX

 

 

PHONOTHERM

KERDYN

XPS

hustota

kg/m3

550

180

40

pevnosť v ohybe

N/mm2

7,8

3,2

 

pevnosť v tlaku

N/mm2

7

3,05

0,3

sila na vytrhnutie skrutky

N

650

450

 

tepelná vodivosť

W/(m.K)

0,076

0,043

0,033

elastický modul

N/mm2

500

118

 

trieda reakcie na oheň

EN 13051-1

E

E

E

 

Vyberte si z našej ponuky štandardných profilov(aktuálne viac než 130 typov)

alebo si navrhnite a nechajte vyrobiť vlastný podkladový profil na mieru -> TU

 

 

 
 • ListType 1
 • NumberOfRecordsDisplayed 4
 • NumberOfRecordsSelected 0
 • Products p_PPA500,p_PA8750,p_PIAM21528
 • Promotion_Type Sale
 • DisplayPromotionsAsTabs False
 • AdvancedFiltering
 • Width 12
 • WidthMobile 12
recenzie
Odporúčanie:
Sme spokojný, rýchla komunikácia a dobré skladové zásoby.
Odporúčanie:
Komunikatívnosť , rýchlosť ,ochota a spokojnosť ...odporúčame :)
Plusy:
Expedovanie v deň vytvorenia objednávky v prípade objednania v doobedných hodinách Prehľadné kategórie v e-shope Prijateľné ceny
Mínusy:
Nedá sa vyfiltrovať podľa viac podrobnejších špecifikácií