Keď metla robí svoju prácu poctivo

Výber správnej metly má vplyv na všetko: poterová malta, lepidlo na dlaždice a epoxidová zmes potrebuje ten správny nástroj na miešanie. Pomôžeme Vám nájsť tú správnu metlu od COLLOMIX.

Ako pri všetkých ostatných špecifických nástrojoch, aj pri miešaní je dôležité použiť správnu metlu. V nasledujúcom článku odborníci z fabriky na výrobu miešadiel a metiel COLLOMIX vysvetlia, na čo si musia dať remeselníci pozor pri výbere tej správnej metly.

Vďaka Mixagonu COLLOMIX môže každý remeselník rýchlo nájsť tú správnu metlu.

Trh stavebnej chémie je charakteristický širokou škálou produktov pre širokú škálu aplikácií. Či už je to jemne vlhká malta, jemne krémové lepiace alebo tekuté plnivá – každý materiál je svojou viskozitou a zložením iný a musí byť podľa toho dôkladne pripravený, aby mohol naplno rozvinúť požadované vlastnosti a kvalitu. To platí najmä pre proces miešania. Vzhľadom na komplexnosť sortimentu je tu používateľ často preťažený.

Problém je, že nesprávna metla sa často používa zo zvyku. Skúsenosti ukazujú, že cement na dlaždice z roku 2005 už dnes nie je rovnaký. Menia sa formulácie, pridávajú sa alebo nahrádzajú chemické látky a v dôsledku toho sa často mení správanie materiálu pri miešaní. Kedysi miešadlo fungovalo, ale dnes už nemusí byť správne. To môže viesť k zlým výsledkom miešania.

Logickým dôsledkom je vyššia spotreba materiálu, chybné spracovanie, ktoré často vedie k neskorším škodám a reklamáciám, ako aj dlhší pracovný čas.

Správna metla pre každý materiál

Každému profesionálovi je jasné, že na vŕtanie do betónu, dreva alebo kovu by sa mal použiť správny vrták. To isté platí pre rôzne miešacie materiály, ako je cementová malta, vyrovnávacia hmota alebo lepidlo atď. Je to preto, že každý materiál má iné zložky, vlastnosti a viskozity. Rovnako ako pri vŕtaní alebo pílení je preto potrebné v každom prípade použiť vhodný miešací nástroj. Špecifický tvar miešacieho koša, jeho priemer a jeho miešací účinok podporujú rýchle zmáčanie a homogenizáciu miešanej hmoty. Je dokázané, že napríklad optimálne namiešané lepidlo na obklady zostane dlhšie otvorené a ľahšie sa s ním pracuje. V ideálnom prípade to umožňuje materiálu plne rozvinúť zamýšľané vlastnosti, ako je priľnavosť a trvanlivosť. Správne miešadlo zároveň umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie miešanie pre používateľa.

Spoločnosť COLLOMIX – ktorá sa miešaním zaoberá už 50 rokov – vyvinula dve úspešné pomôcky na rozhodovanie ako efektívne nástroje na nájdenie optimálnej metly.

COLLOMIX Mixagon - rýchle nájdenie správnej metly

S pomocou COLLOMIX Mixagon sa remeselníci rýchlo zorientujú a na základe bežných materiálov a viskozít identifikujú tú správnu metlu. Predná strana je rozdelená na plastické, krémové a tekuté materiály a jasne ukazuje vhodný typ metly. Na zadnej strane sú ďalšie informácie o spracovaní požadovaných množstiev a zodpovedajúcej veľkosti odporúčanej metly a uchytenia.

COLLOMIX Mixagon je dodávaný s každým miešadlom a môžete si ho stiahnuť aj tu.

Miešací atlas COLLOMIX

COLLOMIX miešací atlas je jedinečnou referenčnou prácou. Je ako chodiaca encyklopédia, v ktorej používateľ nájde mnoho známych výrobcov produktov stavebnej chémie a zoznam produktov, o ktoré sa jedná. Pre každý produkt, ktorý je potrebné zmiešať, poskytuje miešací atlas odporúčanie pre optimálne miešadlo a metlu. Vyhľadávanie je jednoduché a pohodlné; môžete vyhľadávať podľa výrobcu, podľa jednotlivého produktu alebo podľa typu materiálu (napr. omietka, lepidlo na obklady alebo tesniaca hmota, atď.). Výsledkom je, že miešací atlas poskytuje správne miešadlo a pre väčšie množstvá odporúča aj vhodné miešacie zariadenie COLLOMATIC.

COLLOMIX miešací atlas je dostupný bezplatne prostredníctvom tohto linku.

Stručný prehľad: akú funkciu má tá či oná metla

Kliknutím na „Prijať všetko“ súhlasíte s tým, že môžeme o vás zhromažďovať informácie na rôzne účely vrátane: Funkcionality, Štatistiky a Marketingu