Inteligentné miešanie pomocou Collomatic AOX-S v praxi

Stavebná firma potrebovala v krátkom čase uložiť dlažbu v rodinnom dome zo 60-tich rokov 20. storočia.

Keďže išlo o staršiu stavbu, majstri museli najprv strhnúť starú podlahu. Po jej odstránení vznikli nerovnosti od 5 mm do 40 mm, ktoré bolo potrebné vyrovnať nivelačnou hmotou. Výpočtom zistili, že na vyrovnanie takýchto nerovností potrebujú približne 3 tony materiálu, čo je asi 115 vriec nivelačnej hmoty.

Ako čo najrýchlejšie a najefektívnejšie vyrovnať nerovnosti na podlahe s rozlohou 60 m2?

Ak by na miešanie takéhoto množstva materiálu použili „obyčajné“ miešadlo a zmes by následne nosili na miesto iba vo vedrách, práca by bola časovo aj fyzicky náročná. Vymedzený čas na úpravu podlahy bol jeden deň. Stavebná firma preto zvolila miešanie v automatickom miešacom zariadení Collomatic AOX – S s transportným vozíkom na 65-litrové nádoby. S týmto miešacím automatickým zariadením bola firma schopná namiešať spomínaných 115 vriec nivelačnej hmoty za približne 4 hodiny a za jeden celý deň dokončili vyrovnanie cca 60 m2 podlahy. V zariadení AOX – S mohli miešať 2 vrecia nivelačnej hmoty naraz, čím si skrátili čas miešania o polovicu. Použitím transportného vozíka si stavebná firma uľahčila prácu a tiež počet ľudí, keďže miešadlo a transportný vozík mohol obsluhovať iba 1 človek.

Požičajte si miešacie zariadenie Collomatic AOX - S a aj vy ušetríte čas a peniaze!

Ďalšou výhodou miešacieho zariadenia AOX – S sú jeho hmotnosť (51 kg) a rozmery (600 x 820 x 870 mm). Zariadenie je pripojiteľné k 220 V sieti a bez problémov sa zmestí aj na malé stavby. Zvyčajne sa objem materiálu, ktorý firma miešala pri vyrovnávaní podlahy v rodinnom dome, používa miešačka a systém transportných hadíc a zariadení. Tieto sú však veľké, pripájajú sa k 440 V a ťažko sa čistia.

Kontaktujte našich technických poradcov

Kliknutím na „Prijať všetko“ súhlasíte s tým, že môžeme o vás zhromažďovať informácie na rôzne účely vrátane: Funkcionality, Štatistiky a Marketingu