Vitajte!

Perfektne vyčistený povrch vám zaručí stopercentné priľnutie a jednoduchšiu prácu

Lepené a tmelené povrchy by mali byť pred lepením a tmelením zbavené nečistôt, oleja a mastnoty. Pred nanesením lepidla alebo tmelu sa musia dôkladne vyčistiť, aby sa vytvorila kvalitná väzba.

Čistenie povrchov

Najprv odstráňte hrubé nečistoty ako sú farby, nečistoty, usadzeniny, hrdza a podobne. Toto čistenie sa vykonáva mechanicky - metličkou, brúsením alebo otryskavaním. 

Odmasťovanie

Pred lepením alebo tmelením vždy odstráňte mastnotu a zvyšky oleja! Na každom povrchu, aj na opticky čistom, sú takéto zvyšky prítomné. Samotné dotýkanie sa rúk postačuje na zníženie adhezívneho účinku a znehodnotenie väzby.

Na odmasťovanie sa často používajú organické rozpúšťadlá. V našej ponuke nájdete čistič a odmastňovač ALLMEDIA IPA na odmastenie hladkých povrchov, napr. skla, keramiky a plastov. Na odmastenie rôznych kovov a zároveň na aktiváciu povrchov použite čistič ALLMEDIA MEK. Tento slúži aj na očistenie povrchov a náradia od nevytuhnutých zvyškov lepidla a tmelu.

Penetrácia

Niektoré lepidlá a tmely vyžadujú ošetriť povrch aj penetračným náterom (primérom). Odporúčané penetračné nátery k rôznym tmelom a lepidlám a na rôzne povrchy si nájdete v technickom liste jednotlivých produktov. Základnú tabuľku penetrečných náterov od OTTO CHEMIE nájdete aj na tomto linku

 

Overené našimi zákazníkmi

98% zákazníkov odporúča náš obchod (z 93 recenzií)

Plusy:
Just in time a navyse poradili s cim by som sa ja trápil. Nakupujem u nich roky.
Plusy:
Skvelá komunikácia s personálom firmy, promptné vyriešenie každej situácie, resp. vybavenie objednávky.
Plusy:
Ako jediný eshop mali všetky veci čo som potreboval skladom Vynikajúci zákaznícky servis, z mojej nevedomosti som objednal zlý druh tmelu, na ďalší deň mi volali či som si istý, že som objednal správny produkt Ústretovosť Super rýchle dodanie
Odporúčanie:
Vrelo odporúčam.